MoreThan HotelNačítava...

Turistické tipy More Than Hotel

Rezervace ubytování v Bratislava
 
Rezervovať
Odbavenie
Odhlásiť sa ...
1
nočné nocí

Turistické tipy

Bratislavský hrad
Bratislavský hrad je ústrednou dominantou a zároveň symbolom hlavného mesta. V minulosti bol významnou obrannou pevnosťou, v istom období dokonca i sídlom uhorských kráľov. V súčasnosti plní štátne a reprezentačné účely a zároveň funguje ako múzeum. Nachádzajú sa tu zaujímavé historické expozície. Z veží hradu, ale aj z hradného nádvoria sa naskytá pôsobivý výhľad na mesto a okolie. V hradnom areáli sa rozprestiera nádherná záhrada i menší lesopark. Vďaka tomu všetkému je Bratislavský hrad ideálnym miestom na spoznávanie dejín i romantické prechádzky.

 

Dóm sv. Martina
Majestátna gotická katedrála, situovaná v blízkosti Bratislavského hradu, bola po dobu takmer 300 rokov korunovačným chrámom uhorských kráľov. Dnes tento fakt pripomína obrovská 150-kilogramová kópia slávnej Svätoštefanskej koruny na vrchole jej veže. Dóm sv. Martina patrí k najvzácnejším pamiatkam Bratislavy. V časoch mimo bohoslužieb je otvorený širokej verejnosti. Konávajú sa tu aj koncerty vážnej hudby. Svoje symfónie tu svojho času predviedli umelci ako Ludwig van Beethoven či Franz Liszt.

 

Modrý kostolík
Kostol sv. Alžbety, ktorý v Bratislave každý pozná pod menom Modrý kostolík, postavil začiatkom 20. storočia budapeštiansky architekt Ödön Lechner. Pôvodne šlo o školskú kaplnku neďalekého gymnázia. Lechner v projekte kostola skombinoval secesiu s ázijskými prvkami v túžbe vytvoriť nový maďarský národný architektonický sloh. To sa mu síce nepodarilo, no vytvoril prekrásne dielo, ktoré dodnes obdivujú návštevníci z celého sveta.

 

Michalská brána
Bratislava bola v minulosti obohnaná mohutnými hradbami. Súčasťou opevnenia boli štyri mestské brány, z ktorých zostala už len jedna – Michalská. Za bránou bola v minulosti priekopa, ktorá obkolesovala hradobný múr, a cez ktorú sa spúšťal padací most. Michalská brána s majestátnou vežou patrí k najkrajším pamiatkam Bratislavy. V súčasnosti je lákadlom pre zvedavých turistov, ktorí sa môžu pokochať výhľadom na Staré mesto z ochodze veže, či si prezrieť múzejnú expozíciu venovanú mestskému opevneniu, historickým zbraniam a remeslám, ktoré súviseli s obranou mesta.

 

Stará radnica
K najkrajším historickým pamiatkam Bratislavy patrí Stará radnica, situovaná v samom strede Starého mesta. V skutočnosti ide o komplex niekoľkých budov postavených v rôznych architektonických štýloch, ktorému dominuje ozdobná veža a farebná dlaždicovaná strecha. Zaujímavosťou stavby je delová guľa, ktorá bola zamurovaná vedľa gotického okna na prvom poschodí radničnej veže, ako pripomienka napoleonského obliehania Bratislavy. Dnes v bývalej radnici sídli Múzeum mesta Bratislavy. V jednotlivých budovách komplexu môžu návštevníci obdivovať expozície venované dejinám mesta, historickému nábytku a vinohradníctvu. Súčasťou prehliadky je aj výstup na vežu s výhľadom na celé Staré mesto.

 

Hrad Devín
Hrad Devín sa týči na malebnom brale nad sútokom riek Dunaj a Morava. Vďaka svojej bohatej histórii, siahajúcej až do obdobia starobylej Veľkej Moravy, predstavuje jeden zo symbolov Slovenska. V stredoveku slúžil devínsky hrad ako významná pohraničná pevnosť, dnes je jeho romantická ruina obľúbeným výletným miestom. Hrad je v správe Múzea mesta Bratislavy a nachádzajú sa tu zaujímavé historické expozície. Z hradného vrchu sa naskytajú krásne výhľady do šíreho okolia. Z podhradia vedú značené turistické chodníky do prírodnej rezervácie Devínska Kobyla. K devínskemu hradu sa možno dostať aj výletnou loďou z centra Bratislavy.

Špeciálne ponuky